Jakie opłaty za żłobek? Mieszkańcy zdecydują

0
292

Miasto chce zmienić sposób wyliczania opłaty za pobyt dzieci w żłobkach, a nowe propozycje skonsultować z mieszkańcami. To głosy rodziców zdecydują, które rozwiązanie będzie wprowadzone.

Pierwsza propozycja to opłata jednakowa dla wszystkich. Wysokość opłaty miesięcznej za pobyt dziecka w Żłobkach Miejskich miałaby wynosić 300 zł niezależnie od dochodu.

Druga propozycja to opłata zależna od dochodu w rodzinie. Wysokość opłaty miesięcznej za pobyt dziecka mogłaby wynosić 150 zł dla dochodu netto na osobę w rodzinie do 1.100 zł, 250 zł dla dochodu netto na osobę w rodzinie pow. 1.100 zł do 1.700 zł, 400 zł dla dochodu netto na osobę w rodzinie pow. 1.700 zł.

Efektem jest to, że rodzice zapisując dzieci do żłobka nie wiedzą jaką będą ponosili opłatę. Dotychczas średnie wpływy do budżetu miasta z tytułu opłaty za żłobki wynosiły pół miliona złotych. Ankietę można wypełnić wyłącznie internetowo w terminie Od 6 do 21 kwietnia.

ZAGŁOSUJ TUTAJ

Jak zagłosować?

  • Otwórz ankietę i wybierz jedną z propozycji. Wpisz adres e-mail, na który przesłany zostanie link do potwierdzenia głosowania. Przepisz znaki z obrazka i kliknij „Głosuj”.
  • Sprawdzaj skrzynkę mailową i po otrzymaniu korespondencji z linkiem, koniecznie potwierdź oddany głos, klikając w otrzymany link.
  • Jeden adres mailowy może być wykorzystany do głosowania tylko jeden raz.
  • Głos możesz potwierdzić w ciągu 1 godziny od momentu zarejestrowania go na stronie internetowej. Po tym czasie link w e-mailu nie będzie już aktywny. Możesz jednak powtórzyć głosowanie, korzystając z poprzedniego adresu mailowego.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.