Wzmożone patrole na DK88. Liczba kierowców przekraczających prędkość jest porażająca!

0
282

Jaka jest najniebezpieczniejsza droga w Gliwicach? Tu odpowiedzi padły by różne. Z pewnością jedną z bardziej niebezpiecznych jest Droga Krajowa nr 88. Stąd śląscy policjanci m.in Gliwic, Zabrza i Bytomia zainicjowali akcję mająca na celu monitorowanie tej trasy.

Z myślą o bezpieczeństwie podróżujących, na trasę wyjechała większa liczba patroli. Łącznie monitorowało ją 8 nieoznakowanych radiowozów z wideo rejestratorami. Policjanci weryfikowali czy uczestnicy ruchu stosują się do obowiązujących przepisów. Wykorzystali do tego urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy z funkcją mobilnego fotoradaru. Stróże prawa sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty.

W ciągu 8 godzin pracy policjanci ujawnili łącznie 242 wykroczenia, w tym 211 to przekroczenia prędkości. Poważniejsze zdarzenie, bo kwalifikowane jako przestępstwo dotyczyło zmiany wskazań licznika. Odzyskano również przywłaszczony pojazd i zatrzymano nietrzeźwego kierowcę.