Jak wygląda bilans szczepień w Gliwicach? Dane ze Szpitala Miejskiego nr 4

Bilans szczepień przeciw COVID-19 grupy zerowej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach: ponad 3 tysiące osób!

Do końca stycznia 2021 roku w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, pełniącym funkcję szpitala węzłowego, planowane jest zakończenie procesu szczepienia przeciw COVID-19 wszystkich osób z grupy zerowej (personel medyczny i niemedyczny podmiotów leczniczych), które zadeklarowały chęć przystąpienia do programu właśnie w gliwickiej lecznicy.

To bardzo ważny moment biorąc pod uwagę fakt, że korzystając z programu szczepień chronimy nie tylko siebie, naszych bliskich, ale, co niezmiernie ważne, naszych pacjentów wymagających np. skomplikowanych zabiegów operacyjnych czy walczących z chorobą nowotworową – tłumaczy dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

1530 dawek szczepionki przeciw COVID19 dla grupy zerowej trafi do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach tuż po 18 stycznia 2021 roku. Do tej pory z grupy zerowej zaszczepiono w placówce 1700 osób, finalnie – pod koniec stycznia – będą to już wszyscy, którzy wyrazili taką wolę: lekarze, pielęgniarki, pozostały personel medyczny, pracownicy aptek, laboratoriów, pracownicy techniczni i administracyjni. Chodzi o ponad 3 tysiące osób. To bardzo duże wyzwanie organizacyjne, któremu musieliśmy sprostać – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

18 stycznia 2021 roku ruszają infolinie dotyczące szczepień przeciw COVID19 w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Pod numerami telefonów: 508 801 692 oraz 508 801 524 będą dyżurować konsultanci, którzy udzielą niezbędnych informacji dotyczących rejestracji do populacyjnego programu szczepień, pomogą seniorom oraz ich bliskim w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości. [źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach]

Raport szczepień przeciwko COVID-19 – dane na 18 stycznia dla województwa śląskiego:

Liczba szczepień ogółem 52 574
Dzienna liczba szczepień 1 497
Liczba szczepień 2 dawką ogółem 1
Dzienna liczba szczepień 2 dawką 

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama