Gliwicki Lew, Przemysław Gliklich: “To nagroda dla całego środowiska medycznego Gliwic”

0
55

Przemysław Gliklich, Prezes Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach, został uhonorowany nagrodą prezydenta miasta Gliwice. Adam Neumann chciał tym samym docenić jego profesjonalizm i zaangażowanie w rozwój miasta oraz wsparcie w trudnych chwilach, jakim niewątpliwie była pandemia.

“Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice dla Przemysława Gliklicha jest wyrazem uznania za jego profesjonalizm, pracowitość oraz rzadką umiejętność godzenia troski o pacjenta z uwzględnieniem uwarunkowań ekonomicznych w prowadzeniu działalności medycznej.”

– Szpital Miejski numer 4 w Gliwicach zmienił się, zmienił swój wizerunek, zmienił sposób podejścia do pacjenta, rozwija nowe nowe oferty dla pacjentów, wzbogaca istniejące oddziały o nowe nowoczesne metody leczenia, ale przede wszystkim trzeba pamiętać, że był to bardzo trudny czas pandemii – powiedział Telewizji IMPERIUM tuż po wręczeniu nagrody Adam Neumann, prezydent Gliwic.

Gliwicki lew 2023 – Grzegorz Gliklich to gliwiczanin od urodzenia. Na stanowisku prezesa Szpitala Miejskiego nr 4 od września 2019. Zmiany w sieci szpitali, COVID to tylko dwa z całego wachlarza problemów, które stanęły na jego drodze, ale nic by się nie udało, gdyby nie personel.

– To za mną stoi już prawie 1200 osób, które każdego dnia pochylają się nad chorym człowiekiem. Pomagają i to są prawdziwe lwy i lwice. Odbieram dziś tę nagrodę jako nagrodę dla całego środowiska medycznego Gliwic – powiedział Gliwicki Lew 2023, Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego numer 4 w Gliwicach.

Prezes Gliklich podziękował także swoim najbliższym. Nagrodzony nie spoczywa na laurach – przed nim połączenie ze szpitalem przy ul. Radiowej i budowa nowego szpitala w Ligocie Zabrskiej.

Gliwicki Lew 2023 to także częsty gość w naszych programach, w radiu i telewizji. Gratulujemy podwójnie!

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w piątek, 19 stycznia 2024 roku, w Prezero Arenie Gliwice. Wydarzenie uświetniły występy związanych z Gliwicami wokalistami i muzykami. Na scenie pojawiła się Ania Laskowska, Piotr Szmidt z zespołem oraz Karo Glazer.