Nauczyciele nie chcą się szczepić?

Z informacji przekazanych przez Annę Ginał, rzeczniczkę Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, wynika, że już prawie trzystu nauczycieli zostało zaszczepionych przeciw COVID-19 w tym punkcie. Wielu z nich zmienia jednak termin z powodu choroby, jak sezonowe przeziębienie czy osłabienie organizmu. Przypomnijmy, obecnie w całej Polsce trwa szczepienie nauczycieli klas I-III i przedszkolnych, a także opiekunów w żłobkach.

Gliwiccy pedagodzy, którzy zgłosili chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19, zostali skierowani na zabieg iniekcji do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach albo do Szpitala w Knurowie. Stąd nie wiadomo ilu pedagogów uczących w Gliwicach zostanie zaszczepionych.

Rejestracja pierwszej grupy pedagogów (klasy I-III, przedszkola, żłobki) zakończyła się z wynikiem 265 tysięcy osób chętnych. Ta grupa zawodowa zostanie zaszczepiona nowym typem szczepionki firmy AstraZeneca, która otrzymała rekomendację Rady Medycznej z zastrzeżeniem, aby podawać ją osobom między 18 a 60 rokiem życia. Śląskie Kuratorium Oświaty informuje, że w całym województwie chęć zaszczepienia zgłosiło 31 320 nauczycieli. 

W poniedziałek, 16 lutego, ruszyła rejestracja pozostałych pedagogów (do 65 roku życia).

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama