Seniorzy i niepełnosprawni mogą liczyć na bezpłatny transport do punktu szczepień. Kto może skorzystać z tej usługi?

Zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego Miasto Gliwice zorganizuje transport do punktów szczepień dla seniorów 70+ oraz osób z niepełnosprawnościami. Osoby, które chcą skorzystać w tym zakresie ze wsparcia miasta i mają wyznaczony termin szczepienia przeciwko Covid-19, mogą zgłaszać się za pomocą specjalnie uruchomionego w Centrum Ratownictwa Gliwice punktu zgłoszeń. CRG nie odpowiada za wyznaczanie terminu i miejsca szczepienia, a jedynie zapewnia obsługę zgłoszeń związanych z organizacją transportu przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach.

Kto może skorzystać z transportu do punktu szczpień?

Z transportu do punktu szczepień mogą skorzystać mieszkańcy Gliwic:

– posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R lub N albo, odpowiednio, I grupę z wymienionymi schorzeniami,

– osoby powyżej 70. roku życia – mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu.

Punkt zgłoszeń obsługiwany jest przez pracowników CRG od poniedziałku do piątku (w godz. 8.00–16.00) pod numerem 32/301 97 35.

Za organizację transportu odpowiedzialny jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach. Po otrzymaniu zgłoszenia z CRG pracownik OPS będzie kontaktował się z osobą potrzebującą wsparcia dzień przed szczepieniem, w celu przypomnienia o terminie i uzgodnienia godziny transportu. [źródło: Centrum Ratownictwa Gliwice]

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Koronawirus w Gliwicach – raport z 25 stycznia

Ministerstwo Zdrowia podało aktualne dane, dotyczące zakażeń koronawirusem na poniedziałek, 25 stycznia. W ciągu ostatniej doby w Gliwicach nikt nie zmarł zakażony koronawirusem. 

Liczba zakażonych: 3
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 0,17


Liczba przypadkówśmiertelnych: 0:
choroby współistniejące wraz z COVID-19: 0
wyłącznie z powodu COVID: 0


Liczba osób objętych kwarantanną 578
Liczba wykonanych testów: 59
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 3

Dzienna liczba szczepień w Gliwicach:

Liczba wykonanych szczepień 3 468
Dzienna liczba szczepień 0
Liczba szczepień 2 dawką ogółem 234
Dzienna liczba szczepień 2 dawką 0

Kamery IMPERIUM

Reklama