Ruszyły szczepienia nauczycieli. Ilu chętnych w Gliwicach? Tego nie wie nikt

0
413
Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

Po medykach, seniorach 80+, 70+ w piątek 12 lutego ruszyły szczepienia nauczycieli, także w Gliwicach. Na razie są to nauczyciele klas I-III, przedszkolni i opiekunowie w żłobkach. Zapisy ruszyły w zeszłym tygodniu. Chętnych według danych Ministerstwa Zdrowia było 65% kadry (265 tysięcy). Ta grupa zawodowa zostanie zaszczepiona nowym typem szczepionki firmy AstraZeneca, która otrzymała rekomendację Rady Medycznej z zastrzeżeniem, aby podawać ją osobom między 18 a 60 rokiem życia.

Gliwiccy pedagodzy, którzy zgłosili chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19, zostali skierowani na zabieg iniekcji do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach albo do Szpitala w Knurowie. Jaka jest ich liczba? Ilu chętnych nauczycieli zaszczepi się w Gliwicach? Według informacji uzyskanych od Anny Ginał, rzecznika Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach jednostka ma zgłoszonych ponad 500 nauczycieli. Pierwsze podania szczepionki nastąpią w sobotę 13 lutego 2021 roku.

Śląskie Kuratorium Oświaty informuje, że w całym województwie chęć zaszczepienia zgłosiło 31 320 nauczycieli. Jak poinformował w piątek, 12 lutego, Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień, w poniedziałek 15 lutego ruszą zapisy dla wszystkich nauczycieli do 65 roku życia.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.