Gliwiczanin gen. insp. Jarosław Szymczyk Mistrzem Mowy Polskiej 2020, ex aequo z Aleksandrą Buszta-Bąk

0
248

W dwudziestej edycji “Mistrz Mowy Polskiej 2020” Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk został Mistrzem Mowy Polskiej Vox Populi, ex aequo z Aleksandrą Buszta-Bąk.

Jest to wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie dla wszystkich policjantów i pracowników polskiej Policji – napisali na swojej stronie internetowej policjanci z Gliwic.

Jarosław Szymczyk (urodzony 21 marca 1970) pochodzi z Gliwic, z dzielnicy Zatorze. Służbę w policji rozpoczął w 1990 roku w komendzie rejonowej w Gliwicach. Jeszcze w 2001 roku pełnił funkcję komendanta jednego z gliwickich komisariatów. Dzisiaj gen. insp. Jarosław Szymczyk z Gliwic jest Komendantem Głównym Policji.

W poniedziałek 14 grudnia 2020 r. miał miejsce dwudziesty finał konkursu na najlepiej mówiących Polaków. Udało się go zorganizować pomimo trudnej sytuacji pandemicznej. Gala finałowa odbyła się on-line tak jak większość tegorocznych wydarzeń kulturalnych. Decyzją Jury tytuły Mistrzów Mowy Polskiej zdobyli: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Tomasz Raczek, Jerzy Sosnowski oraz Henryk Talar. W głosowaniu Vox Populi najwięcej głosów uzyskali ex aequo Aleksandra Buszta-Bąk i Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.