Prowadziła plantację egzotycznych roślin. Samozwańcza ogrodniczka może spędzić za kratami nawet 8 lat

510 krzewów konopii indyjskich i ponad kilogram suszu roślinnego gliwiccy policjanci zabezpieczyli na terenie jednej z posesji w powiecie częstochowskim. Z roślin można było wyprodukować ponad 11 kilogramów narkotyku i zarobić na tym prawie pół miliona złotych. W sprawie zatrzymana została 53-letnia właścicielka plantacji. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Do zatrzymania producentki marihuany doszło w czwartek około godziny 8:00 rano. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach weszli na teren prywatnej posesji w powiecie częstochowskim. W pomieszczeniach domu jednorodzinnego oraz garażu odkryli uprawę kilkuset krzewów konopii indyjskich w różnym stadium rozwoju. Plantacja wyposażona była w specjalny system wentylacji oraz urządzenia mierzące wilgotność powietrza, czas nawadniania oraz naświetlania sadzonek.

Właścicielką plantacji okazała się 53-letnia kobieta. Plantatorka została zatrzymana. Za uprawę marihuany grozi jej kara 8 lat więzienia.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama