Prezes Szpitala Miejskiego nr 4: Nie widzimy spadku liczby zachorowań [AUDIO]

0
567

Walka z pandemią koronawirusa nieustannie trwa od ponad roku. Dziś w 11 województwach poluzowano obostrzenia. Ślask nie znalazł się w tym gronie z racji nieustannie największej liczby zachorowań . Dzienne statystyki pokazują spadek liczby zakażeń, jednak nie widzi jej Przemysław Gliklich – Prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach

Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówi, że szczyt trzeciej fali pandemii mamy już za sobą. Wszyscy żyją w obawie przed tym czy będzie 4 fala zachorowań. Lekarze mówią wprost – każda kolejna jest gorsza od poprzedniej.

Zwiększa się również zapotrzebowanie na tlen. Pacjenci przebywający w szpitalu wymagają ciągłej tlenoterapii

Mimo twardych statystyk takich jak liczba pacjentów, zgonów czy ilość zużytego tlenu nie cichną ruchy antycovidowe, czyli ludzi którzy nie uważają koronawirusa za zagrożenie. Są też skrajne przypadki, które całkowicie negują jego istnienie

Zbliża się majówka. Hotele i restauracje wciąż pozostają zamknięte, więc trudno myśleć o wyjazdach na cały weekend. Według Ministra Zdrowia, te branże zostaną otwarte jako ostatnie. 

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.