Policjanci mówią, że ten kierowca ma klasę. Wysłał podziękowania mimo mandatu

Kontakt z policjantami z drogówki często kończy się mandatem. Tak było również w przypadku kierowcy, który przed świętami stał się sprawcą kolizji. W pracy mundurowych, którzy przybyli na miejsce zdarzenia mężczyzna dostrzegł jednak coś więcej, niż tylko karzącą rękę sprawiedliwości. Ku zdziwieniu całej gliwickiej komendy, wysłał piękny list z podziękowaniem za ich pomoc.

Samochód autora listu spadł z przydrożnego nasypu do rowu. Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, a sposób ich postępowania w miłych słowach listu, wysłanego komendantowi gliwickiej policji, opisał kierowca. Co więcej, wnioskował o pieniężną nagrodę dla tych, którzy wlepili mu mandat. „Dacie wiarę?” – chciałoby się napisać.

Oto list, który bardzo zaskoczył samych policjantów:

Szanowni Państwo,

W dniu 23 marca 2020 r. na drodze DK 88 na granicy Gliwic i Zabrza miałem wypadek komunikacyjny, prowadzony przeze mnie samochód Toyota Corolla spadł z nasypu do rowu i uległ poważnym uszkodzeniom, na szczęście poza zniszczeniami samochodu nic się nie stało mnie ani osobom postronnym.

W chwili wypadku poza innymi kierowcami, którzy pomogli wydostać mi się z pojazdu, niezwłocznie na miejscu pojawili się funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, Wydziału Ruchu Drogowego Panowie sierżant Jacek Mizera oraz sierżant Tomasz Słupecki. Policjanci udzielili mi wszelkiej pomocy na miejscu zdarzenia. Koordynowali prace innych przybyłych na miejsce zdarzenia służb Straży Pożarnej i Pogotowia. Zablokowali odcinek drogi celem usunięciem z uwagi na wyciek z samochodu. Ukarali mandatem karnym z uwagi na popełnione wykroczenie drogowe.

Jednocześnie z uwagi na to, że na dworze nie było zbyt ciepło, bylem w szoku, przez dłuższą chwilę pozwolili mi poczekać w radiowozie do czasu wykonania kolejnych czynności związanych z usunięciem uszkodzonego pojazdu. Obydwaj Policjanci często dopytywali, jak się czuję i czy czegoś nie potrzebuję. Swoje obowiązki ww. funkcjonariusze wykonywali w sposób wzorowy, a profesjonalizmowi działań polegających na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia czy pociągnięciu mnie zasadnie do odpowiedzialności wykroczeniowej towarzyszyła umiejętność okazywania zwyczajnej ludzkiej życzliwości.

W związku z powyższym chciałbym serdecznie podziękować za pomoc ze strony obydwu Panów funkcjonariuszy. W mojej ocenie prezentowana przez nich postawa nie tylko sprzyja kształtowaniu pozytywnego wizerunku Policji, ale również przyczynia się do budowy zaufania wobec drugiego człowieka.

Pozostałe Służby przybyłe na miejsce również wywiązywały się w mojej ocenie ze swoich obowiązków w sposób wzorowy. Na uznanie zasługuje również postawa kierowców, którzy jako pierwsi udzielili mi pomocy. Niestety nie znam dokładnie danych tych osób, o ile możliwe, proszę o przekazanie moich podziękowań również im.

Chciałbym również zwrócić uwagę, iż poza westchnieniem do Instancji Najwyższej w intencji pomyślności Panów Policjantów, z racji wykonywanego zawodu zwracam się z prośbą o rozważenie przez Przełożonych ww. funkcjonariuszy czy opisane okoliczności nie stanowią podstawy do Ich nagrodzenia w oparciu o treść art. 87 ustawy z dnia 6 kwitnienia 1990 o Policji.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim Państwu w tym na pewno wyczerpującym dla Państwa okresie, wszystkiego, co najlepsze, zdrowia, dobrych warunków pracy i opieki Opatrzności.

Do grona dziękujących dołączają moi najbliżsi Żona, Rodzice oraz pewien labrador.

Łącząc wyrazy szacunku”

Nazwisko do wiadomości red.

Kamery IMPERIUM

Reklama