Gliwickie przedszkolaki i policjanci przygotowały dla swoich dziadków miłą niespodziankę. Zobacz!

0
350
Photo by cottonbro from Pexels

Tym razem nie filmik z akcji policyjnej z zatrzymania pirata drogowego a filmik z… przedszkola. Gliwiccy policjanci stworzyli spot profilaktycznych dla seniorów z udziałem dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 41 w Gliwicach.

W poprzednich latach w tego typu działania angażowano nauczycieli oraz dzieci – wystawiano np. przedstawienia, w których poruszano temat bezpieczeństwa. Niestety, w tym roku, z powodu pandemii, jest to niemożliwe. Profilaktycy wpadli więc na pomysł stworzenia sympatycznego filmiku, w którym o aktualnych zagrożeniach przypominają maluchy.

W 2019 roku, mimo pandemii, policjanci również działali, choć nieco inaczej – przekazywali informacje bezpośrednio do klubów seniora, wysyłali wiadomości MMS, a gdy oszuści atakowali mieszkańców, na osiedla wysyłano radiowozy, z których docierały komunikaty głosowe. Tym razem kreatywni profilaktycy z gliwickiego Wydziału Prewencji, wspólnie z nauczycielami nagrali krótki spot, który mamy nadzieję, trafi do Seniorów. Wystąpiły w nim dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 41 w Gliwicach. [źródło: KMP Gliwice]

Zapytaliśmy gliwiczan, jakie są ich najmilsze wspomnienia związane z dziadkami. Czy odwiedzają ich w czasie pandemii?

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.