“Mężczyzno, zrób coś dla jaj”. Przebadaj się! W akcję Movember zaangażował się gliwiczanin Juan Zumeta

Z uwagi na obostrzenia wprowadzone w ramach walki z pandemią Covid-19 tegoroczna kampania Movember Polska odbywa się przede wszystkim w internecie. W najbliższych dniach odbędą się również trzy wydarzenia z bezpłatnymi badaniami dla mężczyzn.

Kampania Movember Polska to nie tylko zapuszczanie wąsów i namawianie mężczyzn do rozmów o swoim zdrowiu, ale także badania przesiewowe, które organizowane są w całej Polsce od 2016 roku. Stojąca za akcją Fundacja Kapitan Światełko wspólnie z zaprzyjaźnionymi lekarzami i placówkami realizuje co roku tysiące testów.

Panowie w wieku od 18 do 45 lat mogą skorzystać w ramach akcji z badania USG jąder, a panowie powyżej 45go roku życia badani byli pod kątem podwyższonego stężenia PSA – markera nowotworowego prostaty. W tym roku udało się wykryć już dziewięć zmian wymagających dalszej diagnostyki.

MOVEMBER 2020: W najbliższych dniach mężczyźni z południowej Polski będą mogli skorzystać z badań:

20 XI 2020 – w Zabrzu

23 XI 2020 – w Bielsku-Białej

28 XI 2020 – w Chorzowie

Aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo wszystkich uczestników badania wymagają wcześniejszego zapisania się na nie. Wszystkie informacje dostępne są na stronie www.movember.pl Z uwagi na obostrzenia wprowadzone w ramach walki z pandemią Covid-19 badania w centrach handlowych na terenie całego kraju zostały przełożone na wiosnę.

– Większość sprzętu i materiałów mamy przygotowane i czekamy na możliwość realizacji badań dla jak największej liczby osób. – informuje Jakub Kajdaniuk, koordynator akcji Movember Polska. – Obecnie udostępniamy zgromadzone środki higieniczne i ochrony osobistej placówkom, które zdecydowały się wesprzeć nas w ramach akcji oferując bezpłatne badania lub duże rabaty dostępna na hasło „Movember Polska.

Siódmą edycję akcji Movember Polska promują YouTuberzy – Cyber Marian i Michał Bańka (z kanału Baniak Baniaka), prezenterzy telewizyjni Dandris i Mateusz Jędraś, a także gliwiczanin, brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata w Streetliftingu, Juan Zumeta i wreszcie Jakub Nowicki. Cyber Marian i Jakub Nowicki sami mają za sobą zwycięską walkę z chorobami nowotworowymi.

Jednak nie tylko rak jest przyczyną przedwczesnego odejścia wielu panów w Polsce. Problemy z samopoczuciem, depresją i zdrowiem psychicznym obecnie zabierają nam więcej mężczyzn niż wypadki komunikacyjne. Organizatorzy tegorocznej akcji chcą pokazać, że zdrowie intymne to także to, co dzieje się w naszych głowach. Codziennie na fanpage’u w serwisie Facebook publikowane są kolejne wyzwania, które mają pomóc zwrócić uwagę mężczyzn także na kwestie związane ze zdrowiem psychicznym. Za wyzwania te odpowiadają ambasadorzy akcji oraz psychoterapeuci z Mental Health Helpline. [Źródło: informacja prasowa]

Organizatorem kampanii Movember Polska jest Fundacja Kapitan Światełko z Zabrza.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama