Lockdown zwany “Narodową kwarantanną” niemal pewny. 183 osoby zarażone w Gliwicach, ponad 27 tysięcy w Polsce

Po krótkim czasie stabilizacji sytuacji w Gliwicach sytuacji ponownie się pogarsza – zarówno w Gliwicach jak i całej Polsce. Gliwicki sanepid informuje o 183 nowych przypadkach koronawirusa wśród mieszkańców.

To rekord ilości zakażeń w ciagu doby. Łącznie w Gliwicach od początku pandemii zaraziło się 2277 osób. Aktualnie 8 gliwiczan wymaga hospitalizacji. Liczba ta jest na stałym poziomie.

Liczba ozdrowieńców wzrosła o 135 osób. Łącznie w Gliwicach wyzdrowiało 1129 osób.

Zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. Dotychczas w Gliwicach zmarły 32 osoby.

Sytuacja w Polsce również jest dramatyczna. Mamy 27 086 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Najwięcej w województwie śląskim – 3942 przypadków. Z powodu COVID-19 zmarło 58 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 387 osób.

Jeśli sytuacja się nie poprawi, to czeka nas całkowity lockdown. “Jeśli będzie średnia zakażeń w skali 7 dni będzie w granicy 70-75 na 100 000 mieszkańców to wdrożymy zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu” – mówił na ostatniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Po 2 dniach od konferencji dzienna średnia przekracza ten wskaźnik.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom

Kamery IMPERIUM

Reklama