Konsultant ds. Chorób zakaźnych za 7560,00 brutto nadal potrzebny? Miasto przedłuża umowę

0
617
Ilustracja

7560,00 brutto – umowę na taką kwotę podpisał w kwietniu Urząd Miasta z konsultantem ds. Chorób Zakaźnych. Jak informuje magistrat, obecnie przygotowywane są dokumenty przedłużające tę współpracę.

Jak informuje Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta miasta, z usług konsultanta korzystało przede wszystkim Centrum Ratownictwa Gliwice, które koordynuje akcję kryzysową związaną z koronawirusem w Gliwicach, a także Ośrodek Pomocy Społecznej, Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego i domy pomocy społecznej. Konsultant uczestniczy również w posiedzeniach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i pozostaje do dyspozycji członków zespołu.

Wytyczne wydawane przez ten okres miały różnoraki charakter, były to zarówno rady dotyczące konkretnych sytuacji, jak i odpowiedzi na pytania ogólne – wyjaśnia rzecznik prezydenta. – Jako przykłady można wymienić określenie na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej schematu postępowania z podopiecznymi odbywającymi kwarantannę oraz zasad odizolowania bezdomnych wypisywanych ze szpitali. Domy pomocy społecznej na bieżąco konsultowały sytuacje dotyczące pacjentów wracających z placówek medycznych w kontekście możliwych objawów związanych z COVID-19. Omawiane były również warunki, jakie musi spełniać miejsce odseparowania podejrzanego o zakażenie pracownika – dodaje Łukasz Oryszczak.

Konsultant wypowiadał się również w bardziej codziennych sytuacjach. Udzielał m.in. informacji dotyczących możliwości i sposobów dezynfekcji rękawiczek nitrylowych i lateksowych, czasu używania kombinezonów, czy nawet sposobu zabezpieczania włosów.