Już 100 tysięcy wykonanych szczepień przeciw COVID-19 w punkcie prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

0
318

Ponad sto tysięcy przeprowadzonych szczepień przeciw COVID-19 to przede wszystkim zasługa zespołów medycznych, obsługi technicznej i koordynatorów, którzy bardzo ciężko pracowali przez wiele tygodni, aby to miejsce było wyjątkowe na medycznej mapie województwa śląskiego – podkreślił Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Punkt szczepień w hali Lodowiska Tafla przy Akademickiej 29 powstał z inicjatywy władz Gliwic, Politechniki Śląskiej, wojewody śląskiego oraz dyrekcji śląskiego NFZ. Pierwsi pacjenci zostali zaszczepieni 29 marca 2021 roku. 

15 czerwca drugą dawkę szczepionki otrzymała 18-letnia Ola z Gliwic, która stała się dla medyków na „Tafli” wyjątkową pacjentką: z racji tego, że dziewczyna zmaga się z autyzmem, zespół zrobił wszystko, aby ułatwić jej przejście całej procedury, na którą formalnie zgodę musiał wydać sąd.

Dziś mamy już to za sobą, bardzo dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom, którzy stanęli na wysokości zadania, aby Ola czuła się dobrze i bezpiecznie. Teraz już spokojnie myślimy o wakacyjnym wyjeździe – powiedziała pani Małgorzata, mama Oli. Gliwiccy medycy otrzymali też od Oli niezwykły prezent: własnoręcznie wykonany rysunek. Ola jest utalentowana plastycznie i bardzo często swoje myśli oraz odczucia wyraża właśnie w taki sposób.

Statystyki i wyniki to jedno, ale historia konkretnego człowieka, jego bliskich, sytuacja, w której udało się zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby uchronić ich przed ciężkim przebiegiem COVID-19 nadaje tej pracy największy sens – podkreślił prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, Przemysław Gliklich. 

W hali przy Akademickiej 29 przygotowano także specjalne boksy, w których przeprowadzane są szczepienia osób, które nie ukończyły jeszcze 18 lat. Takich procedur w punkcie prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach wykonano już 1500. 

8 czerwca ruszyła kampania edukacyjna #SzczepieniewGliwicach, w której informacja o dostępnych dawkach szczepionek przeciw COVID-19 została połączona z… solidną dawką wiedzy o idei szczepień. Kto ma taką wiedzę? Na pewno gliwiccy medycy, którzy od ponad roku walczą na pierwszej linii z pandemią koronawirusa. W kampanii wzięli już udział m.in. dr Andrzej Kupilas, dr Agata Gajewska oraz Justyna Soroka ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. To właśnie ich głos w tym projekcie stał się najważniejszy. Grafiki z wypowiedziami medyków można znależć m.in. w mediach społecznościowych i na stronie internetowej placówki oraz gliwickiego magistratu.

źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

Słuchaj Radia Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.