Gliwiccy pływacy z medalami Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów

0
249

Ponad 300 zawodników ze 104 klubów z całej Polski walczyło w miniony weekend w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu. W zawodach, które odbyły się na pływalni Olimpijczyk, nasze miasto reprezentowali 16-letni zawodnicy Klubu Pływackiego Sikret Gliwice.

Juniorzy rywalizowali w 17 konkurencjach indywidualnych oraz w trzech konkurencjach sztafetowych dziewcząt i chłopców. Zawodnicy z gliwickiego klubu wywalczyli w sztafetach dwa medale – srebrny w wyścigu na 4x200m stylem dowolnym w składzie: Jakub Lewicki, Jakub Śliwka, Przemysław Plewka i Maciej Gabryś oraz brązowy w wyścigu na 4x100m stylem zmiennym w składzie: Jakub Paszek, Jakub Śliwka, Maciej Gabryś, Jakub Lewicki.

W konkurencjach indywidualnych najlepszym zawodnikiem Zimowych Mistrzostw Polski 16-latków, reprezentujących Śląski Okręg Pływacki okazał się Maciej Gabryś.

W klasyfikacji mistrzostw, obejmującej 104 kluby, gliwicki Sikret zajął wysokie, 7 miejsce. Gliwice reprezentowali: Maciej Gabryś, Jakub Śliwka, Przemysław Plewka, Jakub Lewicki, Jakub Paszek, Marcin Wykręt, Weronika Morciszek, Weronika Fira, Nicole Pszczółkowska i Kewin Koziołek.

Najwięcej – bo 12 medali (w tym 6 złotych) – zdobyli zawodnicy UKP “Polonia” Warszawa. Kolejna w klasyfikacji uplasowała się reprezentacja MUKS „Pietnastka” Bydgoszcz, która wyjechała z Gliwic z 12 medalami (w tym pięciokrotnym złotem). Nie gorsi byli też pływacy z UKS G-8 Bielany Warszawa, którzy zdobyli 10 medali (w tym 5 złotych). Klub Pływacki Sikret Gliwice zgarnął łącznie 4 medale (jeden srebrny i 3 brązowe).

Podczas mistrzostw ustanowiono także trzy rekordy Polski. Wszystkie pobili zawodnicy z Warszawy.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.