Gliwiccy medycy chcą się szczepić

0
484

Ruszył Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Jego celem jest wytworzenie odporności populacyjnej. Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Dlatego, w Gliwicach już w grudniu ruszył proces szczepienia grupy najbardziej narażonej na zakażenie.

Lekarze co dzień widzą jak ciężką chorobą jest COVID-19. Dlatego nie brakuje chętnych na zaszczepienie. Jednak dostępność terminów szczepień jest uzależniona od dostaw kolejnych dawek szczepionki do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Placówka pełni funkcję szpitala węzłowego stanowiącego miejsce zaszczepienia pracowników  podmiotu oraz personelu innych jednostek sektora ochrony zdrowia. 

Według zapewnień rządu od 25 stycznia mają ruszyć szczepienia kolejnej grupy – seniorów, nauczycieli i służb mundurowych.

Szczegółowe i aktualne informacje na temat szczepień można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.