Do szczepienia na „Tafli” włączają się ratownicy medyczni

Zmieniono przepisy związane z kwalifikacją do szczepień przeciw COVID-19. Aktualnie uprawnieni są nie tylko lekarze, ale także m.in. ratownicy medyczni, pielęgniarki i położne. To ważna zmiana, która mocno zwiększa tempo przeprowadzania szczepień.

Rafał Kucza jest ratownikiem medycznym i pielęgniarzem z 18-letnim doświadczeniem. Na co dzień pomaga pacjentom w gliwickim pogotowiu ratunkowym. Od początku pracuje też w punkcie szczepień w hali Lodowiska Tafla prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach.

Widzę ulgę i radość pacjentów, którzy od wielu miesięcy nie spotykali się z bliskimi. Teraz zazwyczaj ktoś z rodziny przywozi ich na szczepienie. To są czasem bardzo wzruszające chwile – opowiada ratownik.

Od kilku dni Rafał Kucza może już przeprowadzać kwalifikacje do szczepienia.

W swojej praktyce zawodowej miałem wielokrotnie do czynienia z osobami cierpiącymi z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19, które miały duszności uniemożliwiające nawet przejście z pokoju do łazienki, bardzo silne bóle głowy, utratę węchu, smaku, gorączkę, którą trudno było opanować lekami. Jeśli jest szansa, aby takich sytuacji uniknąć – trzeba to wykorzystać i zaszczepić się przeciw COVID-19 – podsumowuje Rafał Kucza.

Punkt szczepień w hali Lodowiska Tafla w Gliwicach działa od 29 marca 2021 roku pod patronatem Szpitala Miejskiego nr 4. Do tej pory wykonano tu ponad 13 tysięcy szczepień. Każdego dnia przeprowadza się ponad 2 tysiące takich procedur, a docelowo może to być nawet 4 tysiące.

Kamery IMPERIUM

Reklama