ZTM zamówi niemal 50 biletomatów. Nowe urządzenia trafią do gmin Metropolii

Zarząd Transportu Metropolitalnego ogłosił przetarg na zakup 50 automatów do sprzedaży biletów. Docelowo, w ramach zamówienia do gmin tworzących Metropolię trafić może nawet do 72 nowych urządzeń.

Nowe biletomaty w kolejnych lokalizacjach nie tylko ułatwią dostęp do biletów, ale także będą pełniły funkcję informacyjną. Wszystko za sprawą nowej funkcji, polegającej na wyświetlaniu na ekranach urządzeń informacji o bieżącym ruchu autobusów.

W tej chwili na terenie Metropolii działają 123 biletomaty, zlokalizowane w 24 gminach. Jak zapowiada ZTM – za rok ma być ich w sumie 171 w około 40 gminach.

Automaty biletowe będziemy instalować w miejscach o dużej frekwencji podróżnych, np. w centrach miast lub na dużych osiedlach mieszkaniowych oraz centrach przesiadkowych. Obszar, na jakim świadczymy usługi jest ogromny. To ok. 2,5 tys. km kw. Zdajemy sobie sprawę z potrzeb, stąd stale rozwijamy system dystrybucji biletów, a blisko 50 nowych biletomatów przybliża nas do realizacji oczekiwań pasażerów – informuje Andrzej Stangret, zastępca dyrektora ds. handlowych ZTM.

Rozstrzygnięcia przetargu możemy spodziewać się w grudniu. W ciągu kolejnych 10 miesięcy nowe urządzenia mają zostać zainstalowane na terenie Metropolii. Więcej, niż jednego biletomatu doczekają się: Łaziska Górne, Siewierz i Sosnowiec.

W ogłoszonym przetargu ZTM uwzględnił także możliwość złożenia zamówienia kolejnych 24 biletomatów. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta do końca 2023 roku.

Jak zapowiada ZTM – sprzedaż biletów w nowych urządzeniach zostanie uruchomiona najpewniej w III kwartale 2021 roku.

Oglądaj „Flesza” o pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama