Zielona przestrzeń i sąsiedzka integracja. Park kieszonkowy otwarty na Sikorniku!

Data publikacji: 19/05/2026 | Kategorie: Miasto

Na gliwickim Sikorniku oficjalnie otwarto nowy park kieszonkowy przy ulicy Pliszki. To miejsce stworzone z myślą o mieszkańcach – przestrzeń do odpoczynku, spotkań i integracji lokalnej społeczności. Już podczas inauguracji było widać, że nowa zielona enklawa szybko stała się ważnym punktem na mapie osiedla.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Agnieszka Duda – radna Miasta Gliwice, która podkreśla, że ideą było stworzenie miejsca otwartego dla wszystkich mieszkańców – zarówno rodzin z dziećmi, seniorów, jak i osób szukających chwili wytchnienia wśród zieleni.

W organizację wydarzenia aktywnie zaangażowała się również Rada Dzielnicy Sikornik z przewodniczącą zarządu Jolantą Rabsztyn na czele. Patronat nad otwarciem objęła prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka, zwracając uwagę na znaczenie takich inicjatyw dla budowania lokalnych więzi i sąsiedzkiej wspólnoty.

Szczególnym momentem uroczystości było posadzenie lipy pamięci poświęconej zmarłej radnej Rady Dzielnicy Sikornik Aleksandrze Chmiel. Symboliczne drzewo ma przypominać o osobie mocno zaangażowanej w życie osiedla i działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Podczas festynu nie zabrakło także muzycznych emocji. Przed mieszkańcami wystąpili aktorka i śpiewaczka operetkowa Jolanta Kremer oraz gitarzysta i kompozytor Michał Czachowski. Dla Jolanty Kremer, która sama mieszka na Sikorniku, wydarzenie miało wyjątkowy i osobisty charakter.

Organizatorzy przygotowali również liczne stoiska i atrakcje dla mieszkańców. Swoją obecność zaznaczyło między innymi X-Rehab Gliwice. W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Sikornika, ale również gliwiczanie z innych części miasta.

Nowy park kieszonkowy już od pierwszego dnia tętnił życiem. Wszystko wskazuje na to, że stanie się miejscem codziennych spotkań, odpoczynku i wspólnego spędzania czasu przez mieszkańców tej części Gliwic.

Powrót na stronę główna