Wolontariusze WOŚP podróżują za darmo na obszarze Metropolii. Co ciekawego ZTM przekazał na licytacje WOŚP?

Zarząd Transportu Metropolitalnego i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wesprą Finał WOŚP. W tym roku przygotowano nie tylko bezpłatne na całym obszarze obsługiwanym przez ZTM przejazdy dla kwestujących, ale także wyjątkowe licytacje, w ramach których będzie można przekonać się, jak wygląda zarządzanie ruchem w Metropolii i stać się posiadaczem unikatowych biletów.

ZTM i GZM włączają się w akcję na dwa sposoby: ułatwiając przemieszczanie się wolontariuszy oraz urozmaicając listę atrakcji, przedmiotów przeznaczonych do licytacji.

– Chcemy wesprzeć osoby kwestujące bezpłatnymi przejazdami autobusami, tramwajami i trolejbusami na obszarze całej Metropolii. Wystarczy, że wolontariusz pobierze na telefon lub wydrukuje kupon z naszej strony internetowej. Będą one dostępne przed niedzielnym finałem. Wówczas do dyspozycji będzie miał ok. 450 linii na terenie 56 gmin – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. Co ważne bezpłatne przejazdy możliwe będą wyłącznie dla posiadaczy identyfikatora 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który, wraz ze wspomnianym kuponem, należy okazać podczas ewentualnej kontroli biletów. Wolontariusze mogą skorzystać z kuponu wydrukowanego lub w wersji elektronicznej.

Ponadto w Katowicach kursować będzie specjalny tramwaj, który, jak przekonuje Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A., w tym roku będzie wyjątkowy:

– Orkiestrowy tramwaj będzie specjalnie udekorowany, więc nie sposób będzie go przeoczyć. Ze względu na pandemię, pojadą nim tylko wolontariusze oraz waleczni Wikingowie, którzy na wybranych przystankach będą zachęcać do wrzucenia datku do puszki. Specjalny tramwaj będzie kursował od 12:00 do 16:00 między Centrum Przesiadkowym Zawodzie a placem Wolności.

Oprócz ułatwień dla wolontariuszy, GZM i ZTM przygotowały specjalne aukcje na rzecz tegorocznego „Finału z głową”. – Pandemia spowodowała, że bardzo mocno postawiliśmy na aukcje. Oprócz gadżetów od fundacji, wystawiliśmy na nich wiele rzeczy ofiarowanych nam przez darczyńców, wśród których znalazł się Związek Transportu Metropolitalnego, a także Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Takie akty dobrego serca dodają mnóstwo sił, zwłaszcza na chwilę przed finałem – przyznaje Andrzej Stanek, szef Sztabu WOŚP Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Wylicytować będzie można m.in. możliwość zobaczenia, jak wygląda codzienna praca w Centrum Zarządzania Ruchem ZTM, pod którego czujnym okiem jest 1500 pojazdów wyjeżdżających na drogi Metropolii. – Zwycięzca licytacji będzie mógł zobaczyć, jak wygląda praca naszego komunikacyjnego „mózgu“, który każdego dnia, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, dba o to, by setki tysięcy pasażerów mogło dojechać na czas. 29. finał WOŚP to wyjątkowa okazja, by przekonać się, jak organizowany jest ruch na obszarze, gdzie pojazdy komunikacji publicznej rocznie przejeżdżają ponad 100 milionów kilometrów – mówi Kamila Rożnowska, rzecznik prasowy GZM. Termin spędzenia dnia w Centrum Zarządzania Ruchem ZTM będzie trzeba wykorzystać do czerwca 2021 roku. 

To nie koniec atrakcji! Na licytację wystawiona została inna, prawdziwa gratka dla fanów komunikacji publicznej. Chodzi o ramkę z wyjątkowymi biletami. – To prawdziwy unikat. Do zwycięzcy licytacji trafi dwanaście biletów o bardzo niskim numerze seryjnym 0000029. Liczba ta nie jest przypadkowa. Nawiązuje do 29. Finału i przypomina o wszystkich rzeczach, które przez te wszystkie lata udało się zrobić Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym bardziej cieszymy się, że mamy w tym swój udział – podkreśla Michał Wawrzaszek. W ramce znalazły się bilety ulgowe, normalne, uzupełniający i bagażowy. 

Wszystkie informacje dotyczące bezpłatnego przejazdu dla wolontariuszy oraz przedmiotów przeznaczonych na licytację znajdują się na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego i Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii. [źródło: ZTM]

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach – program

Wolontariusze będą obecni na Rynku i wielu ulicach Gliwic. Każdy będzie miał identyfikator i puszkę, do której będzie można wrzucić grosik. Na płycie Rynku, będą rozstawione stoiska z łakociami, gadżetami oraz namioty prezentacyjne wybranych organizacji pozarządowych z naszego miasta i Politechniki Śląskiej.
Wszyscy chętni będą mogli zapozować do selfie przy specjalnie przygotowanym banerze oraz zostawić wiadomość dla WOŚP.
Finał uświetnią muzycznie gliwiccy DJ, a ich muzykę usłyszymy z okien Stacji Artystycznej Rynek.
W wyznaczonych godzinach (wcześniej na stronie www pojawi się szczegółowa informacja z godzinami) będzie można wylicytować gadżety podarowane przez gliwickie firmy i organizacje.
O godz. 20:00 zabłyśnie na Rynku światełko do nieba.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama