Znowu szykują się podwyżki za wywóz odpadów w Gliwicach. W przypadku mieszkań o powierzchni do 60 m.kw stawka może być wyższa o 11%

Znowu szykują się podwyżki za wywóz odpadów w Gliwicach. Portal 24 Gliwice informuje, że wzrost cen za wywóz odpadów w mieście to konsekwencja nowej umowy z Remondisem Gliwice. Umowa ze śmieciowym monopolistą zawarta została na 2,5 roku i opiewa na 125 mln złotych. W porównaniu do poprzedniego kontraktu cena usług wzrośnie średnio o 14%.

Jeszcze wiosną wydawało się, że pomimo wyższych oczekiwań Remondisu i rosnącej inflacji, wzrost opłat nie odbije się bezpośrednio na kieszeniach mieszkańców Gliwic, pisze dalej portal. Ostatecznie jednak magistrat zdecydował o wzroście opłat. Zmiany nie są duże, ale to kolejna podwyżka w ciągu zaledwie dwóch lat. Na przykład w przypadku mieszkań o powierzchni do 60 mkw stawka za metr kw do tej pory wynosiła 1 złoty 5 groszy, a planuje się 1 złoty i 17 groszy, co daje 12 groszy więcej czyli może być wyższa o 11%.

Ostateczną decyzję w sprawie wzrostu opłat podejmą na najbliższej sesji Rady Miasta radni.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama