Od poniedziałku 20 tysięcy gliwickich uczniów będzie uczyło się zdalnie. W sobotę w życie wejdą nowe obostrzenia

0
552

Od soboty w całym kraju obowiązywać będą nowe obostrzenia. To najnowsza decyzja rządu ogłoszona w ubiegłą środę. Zgodnie z jej brzmieniem zamknięte zostaną m.in. galerie handlowe, a także instytucje kultury, takie jak kina, teatry czy muzea. Funkcjonował będzie także zakaz organizowania spotkań i imprez. Lokale gastronomiczne w dalszym ciągu pozostaną zamknięte dla klientów. Swoje usługi będą mogły świadczyć wyłącznie na wynos i na dowóz.

Zmiany czekają także na uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Ci – podobnie jak uczniowie klas 4-8 – od poniedziałku przejdą na nauczanie zdalne. W trybie tradycyjnym w dalszym ciągu działać będą przedszkola. Te gliwickie coraz częściej ograniczają swoją działalność z powodu braków kadrowych.


To jednak nie jedyny problem. Dramatycznie rośnie także liczba osób zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby w Polsce zanotowano 27 086 nowych przypadków. Najwięcej – bo aż 3942 – w województwie śląskim. Jeśli sytuacja się nie poprawi grozi nam całkowity lockdown. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, stanie się tak, jeśli liczba zakażonych wyniesie od 70 do 75 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Na tę chwilę dzienna średnia przekroczyła już podany limit.

Oglądaj „Flesza” o pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.