[POSŁUCHAJ] Rozmowa o organizacji II Gliwickiej Manify i wojnie w naszej duszy

0
234

[spreaker type=player resource=”episode_id=48869116″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

Planowo piątkowa “Rozmowa Dnia” miała dotyczyć przede wszystkim II Gliwickiej Manify. Nasza gościni, Katarzyna Szota-Eksner z Grupy wspierającej “Nic o nas bez nas. Ruch kobiecy Gliwice. Pyskowice” miała omówić przygotowania do tego wydarzenia. Jednak ostatnie wydarzenia w Ukrainie zmieniły nasze plany. Członkinie Grupy Nic o nas bez nas w czwartek nad ranem na wieść o ataku Rosji na Ukrainę wystosowały komunikat, którego fragment przytaczamy poniżej:

“Pozostajemy w mocnym geście solidarności i współczucia ze wszystkimi Ukrainkami i Ukraińcami, zarówno tymi pozostającymi w owładniętej od dzisiejszego poranka Ukrainie, jak i tymi, którzy przebywają w Polsce oraz na Śląsku. Przede wszystkim w Gliwicach i w Pyskowicach. […] W Gliwicach trwa jeszcze pamięć Kresów, wielu i wiele z nas ma tam swoje korzenie, odczuwamy tym bardziej tragedię i bestialstwo tej wojny.”


I to będzie tematem Rozmowy Dnia Radia IMPERIUM. Zapraszamy do słuchania w piątek, 25 lutego, o godz. 8:30. Wywiad z Katarzyną Szotą-Eksner będzie można także zobaczyć w poniedziałek, 28 lutego, w Telewizji IMPERIUM o godz. 16:00.