Z zielonej murawy – przegląd wyników w niższych ligach

0
214
Foto: Paweł Gnyp

Dziś kontynuujemy tematykę piłkarską, bo do końca zbliża się runda jesienna w niższych klasach rozgrywkowych. Nasz przegląd wyników rozpoczynamy od IV ligi, gdzie grają rezerwy Piasta. Gliwiczanie gościli w Czechowicach Dziedzicach i po emocjonującym meczu wygrali 3:2. Jeszcze w 49 minucie rezerwiści przegrywali 1:2, ale po golach Naworyta i Kirejczyka przechylili szalę na swoją korzyść. Po 13. kolejkach Piast II Gliwice z dorobkiem 21 punktów zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Z kompletem punktów również kończyły swoje mecze gliwickie zespoły z ligi okręgowej. Sośnica pokonała LKS Żyglin 3:0. Bramki dla „Sosny” strzelali: Warchałowski, Sobek i Rakowiecki. ŁTS Łabędy grając na wyjeździe pokonał Górnika Bobrowniki Śląskie 2:0. Gole dla zespołu z Fiołkowej zdobywali: Łukasz Magiera i Sławomir Kantor.

Po 12. rozegranych spotkaniach Sośnica z dorobkiem 22 punktów zajmuje 5. miejsce w tabeli. ŁTS nazbierał tych punktów 20. i plasuje się na 7. lokacie. Oba zespoły mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz, notabene między sobą.

W A klasie mamy jednego przedstawiciela, czyli Carbo Gliwice. W miniony weekend drużyna z Ostropy zmierzyła się z liderem tabeli Concordią Knurów, ulegając 0:2. Po 13. kolejkach ostropianie z dorobkiem 14. punktów zajmują 13. miejsce w tabeli.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.