Z przystanku Gliwice – Świętojańska nie dojedziemy do centrum miasta. Został przeniesiony

0
403

Pasażerowie podróżujący z przystanku autobusowego Gliwice – Świętojańska nie dojadą do centrum miasta. W związku z trwającymi pracami drogowymi od poniedziałku, 18 stycznia został on przeniesiony ok. 200 m wcześniej – obok budynku przy ul. Toszeckiej 63. Jednak komunikat, informujący o utrudnieniach widnieje wyłącznie miejscu rozkładu jazdy i pojawił się tam 17 stycznia – czyli dzień przed planowanym przeniesieniem przystanku. Nie dziwi więc to, że niektórzy gliwiczanie o utrudnieniach nie wiedzieli.

Jak alarmuje jeden z naszych widzów – nawet ci, którzy przeczytali informację, nie wiedzieli, gdzie dokładnie zatrzyma się autobus.

“Była informacja na rozkładzie, ale nikt nie przeniósł wcześniej słupka i ludzie myśleli, że nic się nie zmieniło.”

I choć za prace drogowe w tym miejscu odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Miejskich, to obowiązek poinformowania podróżnych o przeniesieniu przystanku spoczywa na Zarządzie Transportu Metropolitalnego. Jak wyjaśnia ZTM – podróżni mogli dowiedzieć się o utrudnieniach ze strony “Zarząd Transportu Metropolitalnego – ALERT” na Facebooku, gdzie 14 i 17 stycznia pojawiły się identycznie brzmiące posty. Wpisy zawierały także link do strony ZTM. Jednak żeby znaleźć informację o gliwickim przystanku podróżni musieli przewertować komunikaty, dotyczące innych śląskich miast.

Pociesza jednak myśl, że mimo znikomej informacji z pomocą niezorientowanym podróżnym przychodzą inni gliwiczanie, którzy sami podchodzą do pasażerów czekających na przyjazd autobusu przy zamkniętym przystanku i informują ich o nowym miejscu oczekiwania. To jednak wyłącznie dobra wola mieszkańców, którzy w porę zauważyli niewielką informację, powieszoną w miejscu rozkładu jazdy.

Jak informuje ZTM – przystanek Gliwice – Świętojańska ma funkcjonować w nowej lokalizacji do odwołania.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.