Masz Hyundaia? W Gliwicach pojawili się złodzieje zainteresowani tą marką

Gliwiccy policjanci otrzymali podziękowania od przedstawiciela jednej z firm za odzyskanie samochodu Hyundai Santa Fe o wartości 250 tys. zł, a okazuje się, że wczoraj skradziono następne auto tej marki – tym razem był to Tucson. Warto przekazać wszystkim właścicielom nowych modeli hyundaia, aby starali się dobrze zabezpieczać swoje pojazdy.

Wszystko wskazuje, że w naszym rejonie pojawiła się grupa złodziei, którzy na celownik wzięli samochody marki Hyundai. Wczoraj ok. godz. 18.30 w II komisariacie przyjęto zgłoszenie o kradzieży takiego auta, wartego 130 tys. zł, z ul. Agrestowej. Sprawą zajmuje się Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP Gliwice.

Ten sam wydział otrzymał, drogą e-mailową, podziękowania od przedstawiciela jednej z gliwickich firm za odzyskanie skradzionego 15 stycznia hyundaia wartości 250 tys. zł. Samochód znaleziono w Bytomiu, niestety, złodzieje są jeszcze na wolności. Trwają intensywne czynności dochodzeniowo-śledcze.

Po tych doświadczeniach, realizując zadania profilaktyczno-ostrzegawcze, apelujemy do właścicieli o dobre zabezpieczanie swojego mienia. Policjanci przestrzegają: fabryczne zabezpieczenia nowoczesnych samochodów są skuteczne, ale tylko do pewnego poziomu – dla złodzieja wyposażonego w specjalistyczny sprzęt stają się łupem niezwykle łatwym. Złodziej podchodzi do pojazdu jak do swojego i nie wzbudzając niczyich podejrzeń, po kilku chwilach odjeżdża…

Apelujemy też o powiadamianie, choćby anonimowe, o osobach kręcących się w pobliżu aut. Policjanci ustalają, że są sytuacje, w których mieszkańcy widzieli podejrzanych ludzi w pobliżu samochodu sąsiada, ale nie przyszło im na myśl, że warto zadzwonić na policję.

źródło: KMP Gliwice

Kamery IMPERIUM

Reklama