Wystawy gliwickiego Muzeum na wyciągnięcie ręki i bez wychodzenia z domu

– Spotkajmy się na wirtualnej wystawie! Jeżeli brakuje Wam muzealnych wnętrz tak samo, jak nam brakuje zwiedzających, jest na to rada! – mówi Ewa Chudyba z Muzeum w Gliwicach – Wirtualny świat Muzeum w Gliwicach, trójwymiarowe sale wystawiennicze, nasze zbiory w postaci cyfrowej: zdigitalizowane jako wysokiej jakości fotografie bądź jako skany 3D, a do tego – moc materiałów edukacyjnych – czeka. 

Na rodziców i dzieci, na seniorów i ich wnuki, na nauczycieli i uczniów, na wszystkich zainteresowanych sztuką, dziedzictwem kulturowym, dziejami Gliwic i Górnego Śląska. Co więcej – z pomocą muzealnej podstrony „Twoja wirtualna wystawa” można nie tylko aranżować cyfrowe ekspozycje, ale także je zwiedzać.

Oglądaj „Flesza” o pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Ale na tym nie koniec! Wirtualne wystawy można zwiedzać nie tylko indywidualne, ale również z rzeczywistym przewodnikiem. Już  od przyszłego tygodnia Muzeum w Gliwicach zaprasza na oprowadzania po cyfrowych ekspozycjach wspólnie z muzealnymi edukatorami!

– We wtorek, 17 listopada, zabierzemy Seniorów na wędrówkę po wystawie poświęconej obrzędowości dorocznej na Górnym Śląsku. Ekspozycja ta przygotowana została w oparciu o unikatową kolekcję starej fotografii Działu Etnografii Muzeum w Gliwicach. Następnie, późnym popołudniem we wtorek, 24 listopada wybierzemy się na zwiedzanie wystawy przybliżającej wyroby i historię Królewskiej Odlewni Żelaza. A we czwartek, 26 listopada – odwiedzimy wirtualną ekspozycję poświęconą dziejom Żydów na Górnym Śląsku. W sobotę, 28 listopada zaprosimy z kolei na wirtualne zwiedzanie wystawy, z której pomocą przybliżać będziemy górnośląskie zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem – zachęcają do wirtualnych odwiedzin muzeualnicy z Muzeum w Gliwicach.

Oprowadzania po wirtualnych wystawach odbywać się będą z pomocą platformy ZOOM – udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób, które w nich mogą uczestniczyć – nieorganiczna!

Zapisy – pod numerem telefonu – 783 560 006.

Uwaga! By uczestniczyć w oprowadzaniach po wirtualnych wystawach nie trzeba zakładać konta na platformie ZOOM. Wystarczy na komputer pc/smartfon/iPhone/tablet – pobrać aplikację ZOOM. By to zrobić, wystarczy tylko kliknąć na link, jaki wyślemy do Państwa na adres email, który podacie podczas zapisywania się na oprowadzanie.

Harmonogram oprowadzań po wirtualnych wystawach:

Wtorek, 17 listopada 2020, godz. 14.00
Oprowadzanie dla Seniorów po wirtualnej wystawie: “Obrzędowość doroczna na Górnym Śląsku”

Wtorek, 24 listopada 2020, godz. 17.00
Oprowadzanie po wirtualnej wystawie: “Skarby gliwickiej huty”

Czwartek, 26 listopada 2020, godz. 17.00
Oprowadzanie po wirtualnej wystawie: “Żydzi na Górnym Śląsku”

Sobota, 28 listopada 2020, godz. 11.00
Oprowadzanie po wirtualnej wystawie: “Przed Bożym Narodzeniem – zwyczaje i tradycje na Górnym Śląsku”

Projekt „Wirtualnych wystaw wiele…”, dzięki któremu postała podstrona „Twoja wirtualna wystawa” zrealizowany został w oparciu o dofinansowanie w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Zobacz krótki film przybliżający cele projektu „Wirtualnych wystaw wiele…” i funkcjonowanie podstrony “Twoja wirtualna wystawa”:

Kamery IMPERIUM

Reklama