Wydatki na 2024 rok. Najwięcej wydamy na “śmieci”?!

Władze Gliwic stworzyły niedawno plan przetargów i wydatków miasta na rok 2024. Największą pozycją jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie miasta, na które przewidywane jest prawie 140mln zł.

Gliwicki samorząd zamierza rozpocząć budowę nowego szpitala, jednak ta pozycja została wpisana do wydatków na ubiegły rok. Wśród inwestycji największe nakłady przewidywane są na rozbudowę zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Ligonia. Sporym wydatkiem będzie także termomodernizacja budynku przy ulicy Cichociemnych, w którym znajduje się przychodnia, a także rozbudowa sali szermierczej w Zespole Szkół Łączności przy ulicy Warszawskiej.

Z ciekawszych pozycji w planie przetargów na 2024 rok, przewidywany jest remont elewacji gliwickiego Ratusza, a także renowacja rzeźby Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Oprócz tego miasto planuje w tym roku m.in. przebudowę oświetlenia na wiadukcie w ciągu ul. Bohaterów Getta Warszawskiego czy modernizację nawierzchni trasy rowerowej przy ulicy Zbożowej. 

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama