Wycinka drzew przy ul. Długosza wstrzymana

0
375

Wycinka 10 drzew przy ul. Długosza została wstrzymana. To oficjalna decyzja Zarządu Dróg Miejskich. Przypomnijmy: o planowanych na ubiegły wtorek i środę pracach, mieszkańcy i radni Dzielnicy Wójtowa Wieś dowiedzieli jednak się przypadkiem – z ogłoszeń, które w ubiegły piątek zawisły na drzwiach klatek schodowych.

Po dwóch dniach oczekiwania – na naszą wiadomość odpowiedział Zarząd Dróg Miejskich. Jak czytamy w mailu:

“Drzewa w ciągu ul. Długosza zostały przewidziane do usunięcia ze względów fitosanitarnych oraz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego (…) Drzewa posiadają wypróchnienia i ubytki pni, które osłabiają ich statykę. Część z nich dodatkowo posiada asymetryczne korony, co w połączeniu z pochylonymi pniami grozi przewróceniem”.

Jak deklaruje ZDM – drzewa, na których znajdują się gniazda ptaków lub zasiedlone dziuple nie zostaną wycięte. Natomiast nasadzenia zastępcze odbędą się bezpośrednio po usunięciu starych drzew.

Ponadto urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich wyjaśnili, że o swoich działaniach nie muszą informować Rad Dzielnic. Przyznali jednak, że decyzję o wstrzymaniu wycinki podjęli na wniosek Rady Dzielnicy Wójtowa Wieś, która – jak deklaruje ZDM – otrzyma także obszerne wyjaśnienia, dotyczące planowanych prac.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.