Wokół winyli. Soundtracki – z obrazem czy bez? [ONLINE]

0
326
Zdjęcie autorstwa Anton Hooijdonk z Pexels

Muzykę można podzielić na wiele sposobów. Naukowe podejście pewnie większość z nas poznała na lekcjach muzyki w szkole. Na co dzień jednak posługujemy się: podziałem na gatunki, na piosenki i utwory, na muzykę taneczną i do słuchania, na muzykę angażującą i muzykę w tle czy po prostu dobrą i złą.

– Jest jednak jeden podział, którym szczególnie chcemy się zająć, podział ze względu na przeznaczenie, a konkretniej porozmawiać o muzyce filmowej. – piszą prowadzący wydarzenie, czyli Bogusław Ziębowicz i Łukasz Kwaśniewski – Będziemy próbowali odpowiedzieć na pytania: czy muzyka w filmie odgrywa duże znaczenie, czy spełnia swoją rolę, czy wpływa na całokształt, czy ją zauważamy, czy można słuchać jej nie znając filmu, do którego została napisana? Czy muzyka filmowa to tylko ta klasyczna, czy można napisać muzykę np. elektroniczną bądź tylko na gitarze czy na samej perkusji? Na te wszystkie pytania odpowiemy w naszym nowym cyklu – Soundtracki, z obrazem czy bez. W pierwszym odcinku (online) rozmawialiśmy o muzyce Tangerine Dream do filmu “Cena strachu (The Sorcerer)” i składance do filmu “Nietykalni (Intouchables 2011)”. O czym będzie drugi epizod? Musicie sprawdzić to sami!

Wydarzenie odbędzie się w 100% bezpiecznie, czyli online na profilu Klubu Spirala we czwartek 29 października. Początek o godz. 19:00!