Zmajstruj sobie ferie – w dowolnym czasie online i wesprzyj remont Warsztatu Miejskiego

Home office i ferie w jednym domu? Ferie z Warsztatem Miejskim w Gliwicach pozwolą zająć dzieci w czasie nawet najważniejszych spotkań w pracy.

Ferie z Warsztatem to propozycja last minute dla dzieci w wieku 8-12 lat, ale też dla dzieci i dorosłych wspólnie. Warsztaty mają formę warsztatów pudełkowych online. Ale tym razem nie w czasie rzeczywistym ale w formie nagrań które uczestnik odtworzy w dowolnym czasie. 

Każdy uczestnik otrzymuje DIY kit – pudełko z kompletem materiałów, oraz dostęp do materiałów wideo, z tutorialem, który można odtwarzać w dowolnym czasie, o dowolnej godzinie, zatrzymać powtórzyć i wykonać prace majsterkowe w swoim tempie. To elastyczna propozycja dla całej rodziny – bo można majsterkować razem.

Cały dochód z warsztatów przeznaczony jest na remont siedziby stowarzyszenia Warsztat Miejski w Gliwicach. To propozycja na ferie, która sprawdziła się już w ostatnich miesiącach. Koszt warsztatów obejmuje koszty materiałów, pakowanie pudełek, prowadzenie warsztatów. Nagrania i prace organizacyjne członkowie Warsztatu Miejskiego wykonują wolontarystycznie.

– Pracujemy za darmo – to nasza propozycja dla miłośników Warsztatu i nie tylko. Z uwagi na trwający remont nowej siedziby Warsztatu – do której już niedługo mamy nadzieję zaprosić ludzi, a także na trwającą epidemię postawiliśmy na online. – mówi Magda Foltyniak, prezes stowarzyszenia Warsztat Miejski – Remont wykonujemy własnymi siłami i rękami – to uczciwe aby koszty produkcji i prowadzenia warsztatów przeznaczyć na prace budowlane, których przed nami jeszcze sporo. Remontujemy Warsztat po pracy i w dni wolne, zbieramy środki na różne sposoby – i to jeden z nich. Uznaliśmy że najlepszym sposobem na zarobienie na remont jest to co potrafmy najlepiej – czyli majsterkowanie – chcemy ludziom coś dać – dlatego dajemy to co najbardziej lubimy czyli wspólne majstry – dodaje Foltyniak.

Koszt warsztatów: 40,00 zł jeden warsztat, 110,00 zł trzy warsztaty (czyli komplet).
Tematy warsztatów: Koszyki na paluszkach, Patyczkowe pudełka na skarby, Filcowe stwory na zimowe dni. Warsztaty dostępne są do wyczerpania zestawów – ilość ograniczona.

Wśród prowadzących warsztaty znalazła się nasza redakcyjna koleżanka – Barbara Palewicz. Widzowie programu “Sztrykowanie na Ekranie” przyzwyczaili się, że nasza Basia najczęściej robi na drutach. Wiedzą też doskonale, że nawet jeśli nie ma żadnego narzędzia jest w stanie dziergać na paluszkach. Tym razem przygotowała warsztaty razem z Warsztatem Miejskim.

– W paczuszce znajdziecie wszystko to, co niezbędne do wykonania koszyczków. Jedyne co trzeba przygotować we własnym zakresie, to czyste paluszki – mówi Basia Palewicz, prowadząca program “Sztrykowanie na Ekranie” – Takie koszyczki będą doskonałe do łazienki albo do przechowywania drobnych skarbów kredek czy małych zabawek – dodaje Palewicz.

Jak dołączyć do warsztatów? Wypełnij formularz: https://forms.gle/yimsH7eoxqsMQKxA9

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama