Jarmark świąteczny się nie odbędzie, ale wiemy kiedy pojawi się “Balcerówna” [VIDEO]

0
476

Pojawiły się już świąteczne iluminacje na gliwickim Rynku i ulicach. Jednak podobnie jak w przypadku innych imprez – także jarmark bożonarodzeniowy się nie odbędzie. W świąteczne prezenty będziemy się musieli zaopatrzyć gdzie indziej.

Gliwicki magistrat decyzję o odwołaniu jarmarku tłumaczy sytuacją epidemiologiczną; zakazem zgromadzeń, ograniczeniami w handlu oraz podaje przykłady innych miast znanych ze świątecznych bożonarodzeniowych jarmarków. Norymberga, Drezno, Berlin, Paryż czy z naszego polskiego podwórka – Wrocław, Poznań, Toruń, Kraków, Chorzów, Gdańsk czy Tarnowskie Góry. Tutaj też nie będzie świątecznych kramików z rękodziełem, swojskimi wyrobami czy grzanym winem.

Siłą rzeczy, w Gliwicach nie będzie też towarzyszących jarmarkowi atrakcji – karuzeli wiedeńskiej i imprez weekendowych. Ale to nie oznacza, że w naszym mieście zabraknie świątecznej atmosfery. Od przyszłego poniedziałku rusza montaż choinek – najpierw przy ul. Dworcowej. A po kilku dniach około 30 listopada rozpocznie się montaż świątecznej wizytówki Gliwic, czyli choinki nad skwerem DTŚ.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.