Podsumowanie WOŚP w Gliwicach. Ile udało się zebrać pomimo pandemii?

0
480

Znamy już kwotę, jaką udało się uzbierać podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach. Wprawdzie nie udało się pobić rekordu z zeszłego roku, ale jak powiedzieli nam organizatorzy największego gliwickiego sztabu z ramienia Stowarzyszenia GTW “nie o rekordy w tym roku tu chodziło”.

– Pandemia pokrzyżowała wiele naszych planów. Postanowiliśmy nie odpuszczać i zorganizować, jak co roku wydarzenie na Rynku, podczas którego moglibyśmy choć na chwilę spotkać się, poczuć „normalnie” i przede wszystkim zasilić puszki naszych wolontariuszy – czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na fanpage’u Stowarzyszenia GTW Gliwice – Organizacja imprezy w czasach pandemii nie jest łatwa, nie mogliśmy wspólnie bawić się na Rynku. Stad pomysł na RODZINNY SPACER PO GLIWICKIM RYNKU W RYTMIE WIELKIEJ ORKIESRTY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!

WOŚP 2021 w Gliwicach – w liczbach:

Sztab 335 – GTW: 175 320,57 (w 2020 roku zebrano 211 125,19 złotych)
Fundacja “Biegamy z Sercem”: 81 749,44 zł
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Gliwicach: 20 382,62zł
FILOMATA – Szkoły w Gliwicach: 24 875,70 zł (rekord!)
Sztab WOŚP Akademickiego Liceum Pol Śl: 29 330,28 zł

Razem wszystkie gliwickie sztaby zebrały: 331 658,61 zł

Finał na gliwickim Rynku to jedno, trwają wciąż charytatywne licytacje. Można powalczyć i zgarnąć przykładowo ręcznie wykonany „Mandat”, który został wykorzystany podczas happeningu 20 stycznia. Wydarzenie na skwerze Doncaster miało na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na zmiany, które zamierza wprowadzić Zjednoczona Prawica. Przewiduje on zniesienie możliwości odmowy przyjęcia mandatu. Aktualnie każdy obywatel ma prawo nie przyjąć mandatu. Sprawa wtedy kierowana jest do sądu. Według projektu posłów taka możliwość ma zniknąć. Mandat będzie można wszak zaskarżyć, ale dla wielu osób będzie to przeszkoda nie do pokonania.

„MANDAT opiewa na symboliczną kwotę 70 mln zł. Oddajemy jeden z dwóch przygotowanych egzemplarzy, drugi został wręczony podczas happeningu jednemu ze śląskich posłów partii rządzącej. Nie oczekujemy, że nasz mandat-symbol zostanie wylicytowany za kwotę, która na nim widnieje, ale kto wie…” – czytamy w opisie aukcji zamieszczonym na portalu aukcyjnym Allegro.

Aukcja trwa do środy, 3 lutego.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.