Wiemy, kiedy ruszy pierwszy w Gliwicach wodny plac zabaw…

0
366

W Parku Chopina, przy Domku Ogrodnika, powstaje wodny plac zabaw dla dzieci – alternatywa dla fontann, w których kąpać się nie można. Jak zapewnia jednostka zlecająca zadanie, czyli Miejski Zarząd Usług Komunalnych, nowa atrakcja zostanie oddana do użytku, niebawem, jeszcze w te wakacje. Wykonawca prac ma czas na budowę pierwszego w mieście wodnego placu wodnego do końca miesiąca, w późniejszym terminie zaplanowano odbiory. Realny termin to pierwsza połowa lipca.

A co znajdzie się tuż koło zielonej wizytówki Gliwic – palmiarni? Wodotryski o różnych kształtach, m.in: tryskający wodą tunel z kręgów, stokrotka, palmy, liść, drzewko, wiaderka czy parasol. Plac ma być ogrodzony murkiem z betonu wodoodpornego, na którym zostaną zamontowane siedziska.

Wejście do parku poprowadzi przez wyłożone płytami antypoślizgowymi brodziki, przystosowane do potrzeb osób na wózkach oraz niewidomych. Tu znajdą się też zewnętrzne prysznice. Park zostanie również wyposażony w przebieralnie, leżaki obrotowe i parkingi dla rowerów. Nowa atrakcja to koszt ponad 2,5 mln złotych.

Przy okazji, warto spieszyć się ze zwiedzaniem palmiarni, ponieważ ta z powodu remontu zostanie zamknięta nie na dwa-trzy tygodnie, jak to miało miejsce tradycyjnie w każde wakacje, ale na dwa miesiące i to już od przyszłego poniedziałku, 27 czerwca.

Palmiarnia w Gliwicach od 27 czerwca będzie nieczynna z powodu modernizacji jednego z pawilonów.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.