Święta na kredyt? Zapytaliśmy gliwiczan, ile wydają na prezenty świąteczne

0
704

Podobnie jak trzej królowie, którzy przynieśli do szopki dary dla nowo narodzonego Pana Jezusa, podobnie i my wręczamy sobie co roku prezenty z okazji świąt Bożego Narodzenia. Niejednokrotnie wydajemy na nie pokaźne sumy. Chcąc wręczyć bliskim wspaniałe upominki – zaciągamy także mniejsze kredyty czy chwilówki. Do czego może prowadzić nierozsądne gospodarowanie finansami?

W ferworze świątecznych zakupów nietrudno o to, by stracić głowę i wydać za dużo pieniędzy. Zwłaszcza, kiedy sklepowe witryny kuszą nas kolorowymi produktami i kolejnymi niepowtarzalnymi promocjami. Pośpieszne i nieprzemyślane zakupy mogą prowadzić do poważnego zadłużenia i w rezultacie do konieczności skorzystania z narzędzia upadłości konsumenckiej. O tym, na czym polega jego działanie i ile gliwiczanie potrafią wydać na świąteczne prezenty, znajdziecie Państwo w dzisiejszym Fleszu.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.