Trzech Króli bez Orszaku. Powspominajmy razem!

O ile rok 2020 był wyjątkowy pod względem liczby odwołanych imprez, to podobnie zaczyna się i zapowiada Nowy Rok. Tradycyjne Orszaki Trzech Króli nie przejdą ulicami polskich miast z powodu koronawirusa. Nie zobaczymy tłumów mieszkańców maszerujących ulicami Gliwic w kolorowych strojach i koronach na głowie. Ze względu na pandemię nie będzie także wspólnego kolędowania na gliwickim Rynku.

Orszak Trzech Króli – rok 2017:

Objawienie Pańskie, Epifania – święto obchodzone przez kościół katolicki i prawosławny. To święto państwowe – dzień wolny od pracy, ale od nie zawsze. Co ciekawe w powojennej Polsce było ono dniem wolnym od pracy do listopada 1960. Musiało minąć ponad 50 lat, aby Święto Trzech Króli ponownie było świętem Państwowym.

O tradycjach związanych z Objawieniem Pańskim, które nazywane jest potocznie świętem Trzech Króli, opowiemy dziś i jutro na naszym kanale. We wtorek i w środę powspominamy barwne orszaki sprzed lat.  Polecamy Państwa uwadze program “Detektyw historii” – do zobaczenia w środę po godz. 17:00, powtórka o 19:00.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama