“Witaj Maj, piękny Maj, U Polaków błogi raj”

Zapraszamy do oglądania transmisji z gliwickich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja!
Transmisja w piątek, 3 maja, rozpocznie się o godz. 12:30 mszą świętą z Katedry Gliwickiej w intencji Ojczyzny, następnie pokażemy przemarsz z Katedry na pl. Mickiewicza. To tutaj około 13:45 odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta, wojska i innych instytucji.

Oglądaj w Telewizji IMPERIUM od IMPERIUM Telecom, na telefonie, tablecie, gdziekolwiek jesteś – www.tvimperium.pl

“233 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie – po amerykańskiej – nowoczesna ustawa zasadnicza, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Konstytucja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną oraz regulowała organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli.” – za Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Święto Narodowe Trzeciego Maja pierwotnie zostało ustanowione w 1919 roku, a następnie przywrócone w 1990 r. Obok Święta Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt państwowych.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama