Przybywa stref 30 km/h. Nowe znaki na Sikorniku i w Czechowicach

W nieco większym wymiarze niż dotąd, Zarząd Dróg Miejskich wprowadza na terenie w Gliwicach kolejne strefy ograniczonej prędkości, gdzie kierowcy nie mogą poruszać się szybciej niż 30 km/h. W ostatnim czasie, strefa wdrożona została na kilku ulicach w dzielnicy Czechowice: ul. Strażackiej, ul. Wakacyjnej i ul. Żeglarskiej. Od kilku miesięcy natomiast obowiązuje m.in. na ulicach: Mewy, Czajki i Bekasa.

Znaki ograniczające prędkość do 30 km/h zostały umieszczone na ulicach: Zimorodka, Rybitwy, Cyraneczki, Kormoranów, Wilgi, Kokoszki i Derkacza.

Wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych. Teraz od kierowców zależy, jak będzie ona funkcjonowała. Z informacji przekazanych nam przez przedstawicieli rady dzielnicy Sikornik wynika, że wdrożone wcześniej rozwiązania dały pozytywne rezultaty. [źródło: ZDM Gliwice]

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama