Ruszył nowy punkt na medycznej mapie Gliwic – poradnia chirurgii onkologicznej w Szpitalu Miejskim nr 4

Nowa poradnia chirurgii onkologicznej funkcjonuje w Szpitalu Miejskim nr 4 przy ulicy Zygmunta Starego 20. Poradnia zapewnia planowanie niezbędnych badań diagnostycznych, kwalifikację do leczenia operacyjnego oraz opiekę pooperacyjną.

– Stawiamy na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych i wsparcie pacjentów w trudnej sytuacji związanej z diagnozą – podkreśla dr Jacek Sztylc – Do poradni chirurgii onkologicznej niezbędne jest skierowanie, które może wystawić m.in. lekarz rodzinny. Jeśli zauważymy niepokojącą zmianę na ciele – warto jak najszybciej zgłosić się do specjalisty. Bardzo istotna jest samokontrola, można skorzystać z lustra, aby obejrzeć fragmenty skóry trudniej widoczne – przypomina specjalista – Chirurgiczne wycięcie takiej zmiany z marginesem tkanek zdrowych jest podstawowym sposobem leczenia raków skóry – dodaje.

Nowotwory skóry stanowią w Polsce narastający problem zdrowotny, społeczny i ekonomiczny. Najwięcej przypadków notuje się wśród dorosłych w wieku 35-49 lat oraz w grupie seniorów powyżej 60 roku życia.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama