Skrzyżowanie Okulickiego-Kozielska. Zmiany w organizacji ruchu dla kierowców i pieszych

Od wtorku, 20 lutego, zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Kozielskiej, gdzie prace przy przebudowie tej krzyżówki wchodzą w kolejny etap – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

“Kierowców będzie czekać zawężenie ul. Okulickiego przed skrzyżowaniem z ulicą Kozielską. Jadący od strony alei Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88) nie będą mogli skręcić w lewo w ulicę Kozielską. Objazd poprowadzi do ronda im. Władysława Andersa, skąd będzie można zjechać do ulicy Kozielskiej.”


Uwaga piesi! Z użytkowania wyłączone zostanie przejście dla pieszych w poprzek ulicy Okulickiego.
Wyłączenie relacji lewoskrętu na krzyżówce ulic: Okulickiego i Kozielskiej, spowoduje wyznaczenie trasy objazdowej dla linii autobusowej nr 178.
W kierunku dzielnicy Trynek po obsłudze przystanku “Gliwice Zakład Energetyczny 2” autobusy przejadą ulicami: Portową, aleją Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88), Okulickiego, Kozielską, zawrócą na rondzie im. Władysława Andersa, a następnie kontynuują jazdę ulicą Kozielską do włączenia na stałą trasę przejazdu do przystanku “Osiedle Wojska Polskiego – Kozielska 2”. W kierunku Łabęd – trasa przejazdu nie ulegnie zmianie.
Po zakończeniu prac dla kierowców poruszających się ulicą Okulickiego – od strony DK88 – powstaną trzy osobne pasy ruchu: do jazdy na wprost, w lewo i dla podróżujących w prawo.

Zakończenie robót przy przebudowie skrzyżowania ulic: Okulickiego i Kozielskiej planowane jest w II kwartale tego roku.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama