Nowy rok, nowe ceny w Strefie Płatnego Parkowania. O ile drożej?

0
392

Od 1 stycznia 2021 roku za pozostawienie pojazdu w Strefie Płatnego Parkowania w Gliwicach zapłacimy więcej. Zmienią się także opłaty za brak biletu, przekroczenie czasu parkowania, a także za drugi pojazd w ramach abonamentu mieszkańca. Zmiany będą dotyczyć zarówno podstrefy A, jak i B.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach – od nowego roku za pozostawienie pojazdu w podstrefie A zapłacimy:

a) za pierwszą godzinę postoju 3,00 zł,

b) za drugą godzinę postoju 3,50 zł,

c) za trzecią godzinę postoju 4,20 zł,

d) za czwartą i kolejne godziny postoju 3,00 zł,

e) opłata wnoszona z góry za cały dzień postoju wyniesie 25,00 zł.


Zmianie ulegną także opłaty w podstrefie B, gdzie:

a) za pierwszą godzinę postoju zapłacimy 2,00 zł,

b) za drugą godzinę postoju 2,40 zł,

c) za trzecią godzinę postoju 2,80 zł,

d) za czwartą i kolejne godziny postoju 2,00 zł,

e) opłata wnoszona z góry za cały dzień postoju wyniesie 12,00 zł.

Brak opłaty lub przekroczenie opłaconego czasu parkowania od nowego roku kosztował będzie dodatkowo 100 zł. Jeśli jednak kierowca dokona zapłaty w terminie do 14 dni od wystawienia zawiadomienia, kwota ta zmniejszy się do 30 zł.

Od stycznia wzrośnie także opłata roczna za drugi pojazd o masie do 3,5 tony w ramach abonamentu mieszkańca. Wyniesie ona 300 zł. Natomiast bez zmian pozostanie opłata za parkowanie pierwszego pojazdu o łącznej masie do 3,5 tony. Za 12 miesięcy zapłacimy bowiem 120 zł.

Zmianie ulegnie także opłata wielodniowa. Obliczana będzie jako iloczyn dni, w których pobierana jest opłata i stawka dziennej opłaty, która w podstrefie A wyniesie 20 zł, a w podstrefie B 10 zł.

Wyższe opłaty nie ominą również kierowców korzystających z minimalnego czasu postoju. Od stycznia za parkowanie do 20 min w strefie A zapłacimy 1 zł. Natomiast pozostawienie pojazdu do 15 min w strefie B kosztowało będzie 50 gr.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.