“Obrazy, chusty, ubrania są jedynie medium do rozprzestrzeniania się koloru”. Zapowiedź wystawy gliwickiej artystki

17 września – 15 października 2021. Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4-5 (I piętro), Gliwice

Kolor jest istotą wystawy „Kolor to tworzywo”. Obiekty, obrazy, chusty, ubrania są jedynie medium, do rozprzestrzeniania się albo ekspansji – koloru. Kolor jako medium, jako tworzywo, jako punkt wyjścia a nie tylko „cecha” obrazu. Na wystawie malarstwo będzie obecne na obrazach, chustach, ubraniach. Przenikanie mediów i dyscyplin artystycznych będzie częścią tej wystawy.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 września o godz. 19:00. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie performance tancerzy z Gliwickiego Teatru Tańca. Będzie to wydarzenie na styku malarstwa, mody i tańca. Dodatkowo 21 września o godz. 11:00 zapraszamy na oprowadzanie autorskie Moniki Krasoń po wystawie. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Natomiast 27 września zapraszamy przed ekrany komputerów na malarskie warsztaty online z udziałem artystki. Film zostanie udostępniony na profilu FB Stacji Artystycznej Rynek. Premiera o godz. 19:00.

Monika Krasoń, Gliwiczanka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego w roku 2020, założycielka autorskiej galerii „Barwna” w Gliwicach (2019), ukończyła ASP w Katowicach (2016). Dyplom malarsko – graficzny „Twarz” zrealizowany w Pracowni Prof. Cieślika oraz Pracowni Wklęsłodruku Prof. Jana Szmatlocha został wyróżniony medalem.

W 2014/2015 studiowała na Ecole Superieure Beaux Art de Grenoble 2015 w ramach stypendium Erasmus +. W 2014 – tym studiowała na ASP w Warszawie w ramach Programu MOST, m.in. w Pracowni Działań Malarskich Prof. Leona Tarasewicza.

Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Londynie, Katowicach, Wrocławiu czy w Gliwicach. W swoich pracach inspiruje się muzyką, w tym jazzową, improwizacją, naturą oraz portretem, który jest dla niej pretekstem do eksperymentów z formą . Ważny jest dla niej kolor oraz ślad jako podstawowe narzędzia ekspresji. Inspiracją jest dla niej natura oraz malarstwo.

Źródło: Informacja prasowa

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama