Politechnika Śląska z nowym rektorem. Przedstawiamy sylwetkę prof. Pawełczyka

Kolegium Elektorów Politechniki Śląskiej powierzyło funkcję rektora uczelni w kadencji 2024–2028 prof. dr. hab. inż. Markowi Pawełczykowi. Wybory odbyły się 23 kwietnia 2024 r. Rektor elekt zdobył 232 głosy na 295 oddanych.

— Pragnę przekazać podziękowania za docenienie mojej dotychczasowej pracy. Dziękuję  za zaufanie mojemu programowi. Za to, że podejmowali Państwo ze mną dyskusję podczas debat, na spotkaniach, przesyłając również pytania, zawsze bardzo życzliwe, zawsze z wielką troską o Uczelnię. Dziękując naszej Wspólnocie, mam na myśli pracowników, doktorantów i studentów. Będę współpracował ze wspaniałym gronem prorektorów. Będziemy otwarci na dialog i na dyskusję. Mam nadzieję, że nasza Uczelnia będzie się rozwijała bardzo dynamicznie. Będziemy zdobywali rozpoznawalność krajową i międzynarodową, a Politechnika Śląska będzie znakomitym miejscem pracy, studiowania, rozwijania własnych pasji, zainteresowań i spełniania marzeń. Cieszę się, że cele, które wymieniłem w swoim programie zostały jeszcze wzbogacone Państwa pomysłami. Traktuję je jako wielkie zobowiązanie. To jest moja deklaracja —  powiedział tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, rektor elekt.

O funkcję rektora Politechniki Śląskiej ubiegali się dwaj kandydaci: prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju oraz dr hab. inż. Krzysztof Wodarski, prof. PŚ, kierownik Katedry Zarządzania PŚ.

źródło: Biuro Prasowe Politechniki Śląskiej

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama