“Nie ma tygodnia, by w policyjnych raportach nie znalazły się informacje o policjantach interweniujących poza służbą” – jednym z nich jest sierż. Maszczak

Kilka dni temu w dzielnicy Sośnicowice dostrzeżony został 40-latek prowadzący swój samochód w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo spożywał alkohol także w trakcie jazdy.

Jak informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach: Starszy sierżant Paweł Maszczak z I Komisariatu, będący w czasie wolnym od służby, zainteresował się jadącym przed nim citroenem. Auto gwałtownie zmieniało prędkość, a tor jazdy także wskazywał, że stan psychofizyczny kierującego jest upośledzony z jakiegoś powodu.

Warto podkreślić, że sierżant Paweł Maszczak już kilkukrotnie, w swoim czasie wolnym, zatrzymywał pijanych kierowców i nie tylko..

Na ulicy Styczyńskiego dzielnicowy skorzystał z chwilowego zatrzymania się podejrzanego samochodu, zajechał mu drogę, przyblokował i przystąpił do interwencji. Kierowca, nie mając wyjścia, przyznał, że alkohol spożywał przed chwilą. Powiadomiony o zatrzymaniu oficer dyżurny wysłał patrol, który przebadał 40-letniego gliwiczanina alkomatem. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama