Od poniedziałku częściowo otwarta Biblioteka Centralna i Biblioforum

Dobra wiadomość dla czytelników. Od przyszłego poniedziałku, 19 kwietnia, częściowo otwarte będą gliwickie biblioteki. Dotyczy to Biblioteki Centralnej przy ul. Kościuszki – czynna w godzinach od 8.00 do 20.00 – oraz Biblioforum, czynne od 9.00 do 20.00. Pozostałe filie ze względu na pandemię będą zamknięte.

W Bibliotece Centralnej i Biblioforum można tylko wypożyczać i zwracać zbiory – punkty obsługi czytelników znajdują się przy wejściu. Nie będą udostępniane czytelnie czy stanowiska komputerowe.

Zakres korzystania z usług Biblioteki Centralnej i Biblioforum:

  • można tylko wypożyczać i zwracać zbiory,
  • punkty obsługi czytelników znajdują się przy wejściu głównym do biblioteki,
  • tylko 1 osoba może przebywać w punkcie obsługi,
  • osoby oczekujące na obsługę pozostają w kolejce na zewnątrz biblioteki z zachowaniem bezpiecznej odległości,
  • nie będą udostępnione: czytelnie, stanowiska komputerowe,toalety dla czytelników (w Bibliotece Centralnej),
  • przed przyjściem do wybranej filii bibliotecznej wskazane jest telefoniczne lub elektroniczne złożenie zamówienia na zbiory oraz ewentualne umówienie odwiedzin na konkretny termin, w celu uniknięcia kolejek,
  • zbiory z Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Kościuszki 17 udostępniane będą po wcześniejszym złożeniu zamówienia telefonicznie: 32 238 26 52 lub elektronicznie na adres: [email protected] (zamówienie nie zostanie zrealizowane, jeśli czytelnik nie uregulował należności za przetrzymanie książek).

Przypominamy, że książki można zwrócić za pomocą specjalnej wrzutni, znajdującej się na zewnątrz budynku Biblioteki Centralnej. Co ważne dla spóźnialskich: termin zwrotu przedłużono do 17 maja. W tym okresie nie będzie się naliczać kar.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama