Metropolitalna Wigilia dla Samotnych, tym razem w wersji mobilnej

0
293
Zdjęcie autorstwa Elly Fairytale z Pexels

Fundacja Wolne Miejsce jak co roku organizuje Wigilię dla Samotnych. Zaproszone są osoby, które z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie mogą pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych.

– Tegoroczna Wigilia Dla Samotnych odbędzie się w zmienionej formie. Z powodu pandemii covid-19, nie mamy możliwości ugoszczenia naszych Gości przy zastawionych stołach. Podjęliśmy decyzję o organizacji mobilnej Wigilii, aby nikt nie był samotny w tym dniu. – piszą na wydarzeniu organizatorzy z ramienia Fundacji Wolne Miejsce – Nasi wolontariusze odwiedzą każdą zgłoszoną osobę, dostarczając wigilijną kolację, bezpośrednio do domu. Mamy nadzieję, że pomimo obowiązujących obostrzeń, poczujemy prawdziwe Święta Bożego Narodzenia, wypełniając samotność dobrym słowem i życzeniami.

Akcja dostarczania potraw odbędzie się 24 grudnia 2020 w godzinach 7.00-15.00.
Aby wziąć udział w Wigilii i otrzymać paczkę z potrawami, należy skontaktować się infolinią fundacji Wolne Miejsce, które będzie czynna od 5 do 20 grudnia. Numery infolinii znajdują się poniżej

Samotni, potrzebujący mogą się zgłaszać bezpośrednio na infoliniach:

Śląsk (Katowice, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Bytom, Piekary Śląskie, Świętochłowice, Ruda Śląska, Gliwice, Mysłowice, Tychy) +48 32 723 28 28

Zagłębie (Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź, Wojkowice) +48 32 723 26 36

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.