Liczba na czwartek to 25 tysięcy

Tyle szczepień przeciw COVID-19 wykonano od 29 marca w punkcie prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach w hali lodowiska Tafla przy ulicy Akademickiej. Szczepią się tam nie tylko mieszkańcy Gliwic – także pacjenci z innych miast i województw, nawet z Pomorza.

Przeciw koronawirusowi szczepi się coraz więcej gliwiczan. W ciągu ostatniego tygodnia – 16 i pół tysiąca. Według danych Ministerstwa Zdrowia, tylko 15 kwietnia mieszkańcom Gliwic podano ponad 3 tysiące dawek, co uplasowało nas na 12. miejscu w skali kraju. Przed nami znalazły się tylko miasta wojewódzkie. Przyśpieszenie programu szczepień było zaś możliwe dzięki punktowi uruchomionemu na Tafli.

Największy gliwicki punkt szczepień działa przez 7 dni w tygodniu w hali o powierzchni 2000 m2. To spora przestrzeń, wentylowana, na jednym poziomie, bez barier architektonicznych. Obiekt jest też dobrze skomunikowany z układem drogowym, z wygodnym
dojazdem także z innych miast oraz dostępem do kilku parkingów. Służy wszystkim – bez względu na miejsce zamieszkania.

W hali gotowe są już wszystkie stanowiska do szczepień urządzone w specjalnych boksach. Początkowo wykorzystywano 10, obecnie otwartych jest kilkanaście, a może działać 20. To zależy m.in. od dziennej liczby osób zarejestrowanych i dostępności
preparatów. W pierwszych dniach szczepiono po kilkaset osób, teraz w ciągu doby liczba ta przekracza 2 tysiące. Docelowo można tutaj szczepić dziennie nawet ponad 4 tysiące osób.

Jak najlepiej przygotować się do wizyty w punkcie szczepień?

– przybywamy 10 minut przed terminem, nie wcześniej, aby nie tworzyć niepotrzebnego tłoku
– wypełniamy wcześniej kwestionariusz dostępny na stronie gov.pl i zabieramy ze sobą do punktu

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama