Gliwice za 20 lat? Mieszkańcy mają głos! Pora na kolejne dzielnice

We czwartek, 4 marca, 40 osób wzięło udział w pierwszych konsultacjach społecznych. Mieszkańcy Łabęd i Czechowic jako pierwsi zgłaszali swoje uwagi, pomysły do powstającej strategii Gliwice 2040. O tym, dlaczego są to ważne dokumenty na radiowej antenie mówiła Katarzyna Kobierska, Naczelnik Biura Rozwoju Miasta.

Strategie są potrzebne i wymagane przy ubieganiu się o pozyskanie środków m.in. z funduszy unijnych. Kolejne spotkanie we wtorek – dla mieszkańców Sośnicy i Ligoty Zabrskiej i w czwartek – dla Zatorza, Szobiszowic i Baildona. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony www.strategia2040.gliwice.eu. Jakie uwagi zgłaszali gliwiczanie do tej pory? Wylicza Katarzyna Kobierska.

Budowa strategii została podzielona na IV etapy, pierwszy – diagnoza rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku, obecnie trwa drugi etap czyli konsultacje. Prace nad budową strategii potrwają jeszcze 2 lata. Szacowany koszt to pół miliona złotych.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama